50. výročí

22.10.2005 se uskutečnil koncert k 50. výročí založení Hradecké cimbálové muziky,
který se konal ve velkém sále Adalbertina pod záštitou primátora města Hradec Králové Ing. Otakara Divíška.

Sál, ve kterém panovala sváteční a nádherná atmosféra, se podařilo zaplnit do posledního místečka. Mezi hosty seděl náš sponzor a kamarád Dr. Lubomír Sedláček zastupující firmu EXPOL HK, spol. s r.o., který nám předal jako dar nový kontrabas. Za tento dar mnohokrát děkujeme! Mezi hosty byli i členové, kteří naší muzikou prošli. Nejvzácnější návštěva přijela z Kopřivnice....zakladatel HCM Ing. Eduard Novotný, který pronesl několik krásných vět.
Na koncertě se též představili hrající a zpívající hosté. První vystoupil výborný muzikant,
zpěvák a vinař Antonín Stehlík ze Znojma za doprovodu naší muziky. Jako druhý host se představila Vrbecká cimbálová muzika z Horňácka, kterým vypomohl za cimbálem Pavel. Předvedli nám putování jejich krajem od vesnice k vesnici. My jsme v hlavním programu zahráli několik nových věcí, které jsme pilně nacvičili na soustředění v Nasavrkách a zavzpomínali na bývalé členy. Největší vzpomínku jsme věnovali dlouholetému
uměleckému vedoucímu a primáši Jaroslavu Šedému, který se bohužel tohoto koncertu nedožil. Jako dárek jsme zahráli Elišce její oblíbenou věc "Vrchovský pláč", kterým jsme ji opravdu dojali k slzám.

Po přestávce jsme již hráli známější věci, aby si diváci mohli zazpívat s námi.Ve druhé části se jako host představila bývalá zpěvačka cimbálky Markéta Pekhartová - Škardová.
Koncert dopadl dobře a ta skvělá nálada panovala v sále do úplného konce.
Tímto koncertem se s námi rozloučil náš "chodící zpěvník lidových písní" Aleš Kučera, kterému už bohužel věk a zdraví nedovoluje dál pokračovat v aktivní hudební činnosti. Byl členem 50 let a 1 den!! Tímto bychom mu chtěli co nejsrdečněji poděkovat za vše, co pro muziku udělal.

Po koncertě jsme se přestěhovali o patro níž do restaurace, kde propukla nefalšovaná "pařba", na které se hlavně sešli naši přátelé. Kdo měl nástroj, hrál s námi, kdo neměl nástroj, hrál proti nám.:-)) Bavili jsme se dlouho a dlouho a dlouho a ........někteří jsme dorazili domů až okolo šesté ráno.:-)

Koncert jsme odehráli ve složení:

Pavel Branda - primáš, zpěv
Jana Koppová - 2. housle, zpěv
Tomáš Fiedler - violový kontr, zpěv
Aleš Kučera - houslový kontr, zpěv
Petr Maťátko - kontrabas, zpěv
Lenka Javorková - klarinet, zpěv
Pavel Maťátko - cimbál, housle, zpěv
Eliška Součková - zpěv
Martina Pilátová - zpěv

© 2013 Hradecká cimbálová muzika. Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode