55. výročí

Dne 30.10.2011 jsme koncertem v hradeckém Adalbertinu oslavili 55 let trvání Hradecké cimbálové muziky.

Pro diváky byl připraven čtyřhodinový program lidových písní a tanců. Našimi hosty byli Národopisný soubor Kohoutek z Chrudimi, který se představil s tanečními pásmy "Kohouti" a "Ze Sadské", a muzikanti manželé Veronika a Viktor Velebovi z Nového Šaldorfa, kteří nám do Hradce přivezli kus Moravy a za doprovodu naší muziky zazpívali.

Koncert se konal za finanční podpory města Hradec Králové a pod záštitou primátora města Ing. Otakara Divíška. Za město promluvili náměstek primátora Ing. Martin Soukup a vedoucí odboru kultury Mgr. Aleš Mokren. Velmi nás potěšil pohled do sálu s kapacitou 282 míst, když jsme zjistili, že pouhých 20 židlí zůstalo volných. Víme, že mezi diváky byli naši příznivci nejen z Hradce a okolí, ale také z Prahy, Dačic, Brna, Ostravy a dokonce i Slovenské republiky.

Pro hlavní program jsme nacvičili několik nových písniček, při kterých sólově vystoupil každý člen muziky. Po dvou letech strávených na mateřské dovolené mohli opět diváci slyšet Martinu Pilátovou. V rámci programu vystoupila i naše dlouholetá členka Eliška Součková. Tímto koncertem završila své 50-ti leté působení v této muzice. Touto cestou bychom ji rádi poděkovali za obětavost, ochotu a čas, který muzice věnovala.

Po oficiálním programu a krátké přestávce jsme si po zbylý čas zahráli a zazpívali písničky, které máme rádi. Při tomto volném hraní Pavla na několik písniček vystřídal za cimbálem Viktor, takže se Pavel mohl opět předvést i na postu primáše, přičemž za sebou měl sestavu posílenou nejen o Veroniku s klarinetem, ale přišla si s námi zahrát také naše kamarádka, sestra a švagrová Věrka Javorková (v nynější době působící ve VUS Ondráš).

Kdo i po celém večeru nebyl ještě zcela folklorně vyžitý, měl možnost jít dál s námi slavit do nedaleké restaurace, kde se dál hrálo a zpívalo....

 

Koncert jsme odehráli ve složení:

Pavel Branda - prim, 2. housle

Radim Koppitz - 2.housle, prim

Lenka Maťátková - klarinet

Tomáš Fiedler - violový kontr

Petr Maťátko - kontrabas

Pavel Maťátko - cimbál, prim

Martina Pilátová - zpěv

Eliška Součková - zpěv

© 2013 Hradecká cimbálová muzika. Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode